13 Haz 2020
Haziran 13, 2020

Tasarruflu Led Ampul

0 Yorum

Teknolojinin nimetleri bugün bize tasarruflu LED ampullerin dünyasını aralıyor. LED ampul sayesinde neredeyse yılda 300 liraya yakın elektrik faturasında tasarruf sağlarken modern tasarımlarıyla da iç mimari alanında şık tasarımlarla göz dolduran bir alan yaratıyor. Elektrik faturası tasarrufu demişken, enerjinin fazla harcanması hem cebi yakarken aynı zamanda sürdürülebilir bir dünya harcanan her fazla enerji için de zararlı bir etki oluşturuyor. Bu nedenle hem bugünü hem de geleceği düşünerek seçenekleri değerlendirmek oldukça önemli.

Halojen ampullerin fiyatı LED ampullere kıyasla daha tasarruflu olsa da uzun vadede elektrik faturasına yansıyan tasarrufu LED ampullerden karşılayabilirsiniz.

LED yani “Light Emitting Diode” anlamına gelen bu teknoloji, 5 yıl toplamında 126 Kw’lık enerji harcıyor. Geçmişte kullanılan 1095 Kw harcayan akkor ampul ile kıyaslandığında elektrik faturasında ciddi bir maliyet düşüşü demek oluyor.

LED AMPUL FATURA KARŞILAŞTIRMASI

Tasarruflu ampullerin günde 10 saat kullanılılarak 5 yılın sonundaki elektrik faturası rakamı 187 TL iken, akkor ampullerin 520 TL, Led ampüllerin, ampul fiyatı da dahil olmak üzere 75 TL.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir